از کجا شروع کنیم

از کجا شروع کنیم ؟

برای طراحی و پیاده سازی یک وبسایت ابتدا بایستی بدرستی فعالیت مورد نظر خود را کاملا بررسی کنید . تا بتوانید تمامی جوانب طراحی و پیاده سازی آن را در نظر بگیرید. پس از آن بایستی یک نام با پسوند مناسب برای دامنه سایت خود انتخاب نمائید. پس از آن با توجه به نوع فعالیت خود اقدام به راه اندازی سایت نمائید.

شروع کنیم

برای پیاده سازی سایت , شما می توانید از سیستم مدیریت محتوا آماده استفاده نمائید یا اینکه کد سایت را از صفر تا صد خودتان بنویسید.

برای پیاده سازی یک وبسایت باید دانش کافی داشته باشید این مسئله هم در مورد کد نویسی از و هم در مورد شخصی سازی cms ها کاربرد دارد.

امروزه طراحان سایت به این نتیجه رسیده اند که برای طراحی هر سایتی کد نویسی از بیس کار درستی نیست و بهتر است به دلایل زیاد در مورد برخی از سایت ها از cms ها استفاده نمود. البته هنوز هم در مورد برخی از سایت ها بدلیل ماهیت کاری آنها , کد نویسی کامل پیشنهاد می گردد.

شروع کنیم

پس شما ابتدا دامنه مورد نظر خود را انتخاب و ثبت کنید و پس از آن سایت خود را با توجه به موارد مختلف طراحی و پیاده سازی نمائید. اما این ابتدای کار است و شما پس از بایستی به مراقبت , پشتیبانی و بروزرسانی سایت بپردازید. نکته بسیار مهمی که در رشد یک سایت وجود دارد مفید بودن آن سایت برای کاربران می باشد. اگر شما توانستید وبسایتی مفید و کاربردی برای کاربران طراحی کنید فارغ از مسائل مربوط به سئو وبسایت موفقی خواهید داشت.از جمله این سایت ها می توان به سایت های خبری بزرگ مانند خبر فارسی, سایت های ابزاری مانند گوگل مپ و … اشاره نمود.

برخی از وب سایت های موفق نیز کاربر محور هستند, مانند سایت های سرویس وبلاگ دهی که کاربران با ساخت وبلاگ و فعالیت بر روی آنها به رشد آن سایت کمک می کنند. باید توجه داشت که فعالیت در اینترنت و فضای مجازی بالا و پائین های زیادی دارد و کسانی موفق خواهند شد که در مسیر صحیح اصرار داشته باشند.

م.خاشعی

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *