دامنه ملی

چرا دامنه ملی؟

دامنه ملی همان دامنه با پسوند ir  می باشد. که توسط سامانه ایرنیک nic.ir مدیریت می گردد. این پسوند اشاره به نام کشور عزیزمان ایران دارد و از نظر اعتبار در سراسر دنیا قابل استناد می باشد. سایت هایی که با پسوند ir ساخته شده اند معتبر بوده و در رنکینگ های جهانی بر اساس تعداد بازدید مقایسه می گردند.

دامنه ملی

به دلایل سیاسی و تحریم های ناعادلانه که برخی از کشورهای جهان در مقابل ایران داشته اند استفاده از برخی ابزارها مانند ابزار تبلیغات شرکت گوگل برای دامنه هایی با پسوند ir امکان پذیر نمی باشد. بنابراین برای بهبود بازدید و تبلیغ اینگونه سایت ها مشکلاتی وجود دارد که وب مستران سعی می کنند از راه های دیگر جبران نمایند.

همه کشورهای جهان از دامنه هایی استفاده می کنند که پسوند آنها نشان از ملی بودن و منحصر به کشور خودشان دارد.

اگر شما قصد راه اندازی وب سایتی دارید که می خواهید از آن برای نشان دادن محصولات خود , اطلاع رسانی در زمینه خاصی و یا … بهره ببرید , استفاده از پسوند ir برای نام دامنه , علاوه بر اینکه هیچ مشکلی بوجود نمی آورد بالا بودن اعتبار سایت شما را نیز نشان خواهد داد. در این راستا برخی از وب سایت ها با کاربری های متفاوت که از رتبه و بازدید جهانی خوبی برخوردارند را به شما معرفی می نمائیم. این در حالی است که تمامی آنها از دامنه های با پسوند ir استفاده می کنند.

وب سایت محبوب دیوار          Divar.ir

باشگاه خبر نگاران جوان          Yjc.ir

سیستم معروف وبلاگ دهی     Blog.ir

خبرگزاری تابناک                    Tabnak.ir

مجله فناوری زومیت               Zoomit.ir

وب سایت دانلود نرم افزار       Soft98.ir

دامنه ملی

یکی از مشکلات دامنه ها با پسوند غیر ir ثبت و امنیت آنهاست. به دلایل مختلف که به یکی از آنها اشاره شد ( تحریم ظالمانه کشور عزیزمان ) همواره مشکلات بسیاری برای ثبت و پشتیبانی از دامنه های غیر ir  وجود دارند. بطوری که شرکت های ثبت کننده که ما از سرویس آنها استفاده می کنیم هر از گاهی تصمیم به اجازه ندادن برای ثبت و تمدید می گیرند.

دامنه با پسوند ir نشان از هویت و ملیت ایرانی مالک وبسایت می دهد. که این موضوع برای ما ارزش بالایی دارد.

علاوه و مسائل ذکر شده درمورد دامنه های با پسوند ir , هزینه ثبت و تمدید این نوع دامنه ها نیز بسیار کمتر و مقرون به صرفه می باشد. ثبت دامنه ملی حدودا یک سوم دیگر دامنه ها برای شما هزینه دارد و اگر شما در سایت های ایرانی ثبت دامنه که نمایندگی سازمان nic.ir را دارند ثبت نام کنید بعضا هزینه تمام شده برای شما از یک سوم هم کمتر می شود و این درحالی است که به دلیل داشتن مدارک شما توسط سازمان nic.ir در صورت بروز هر گونه مشکلی شما قادر به رفع آن خواهید بود.

 

م.خاشعی

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *