دامنه های دات کام

دامنه های با پسوند com

شاید دامنه های با پسوند com را بتوان پرکاربرد ترین و معروف ترین دامنه های موجود در اینترنت دانست. دامنه های با پسوند کام (Commercial) حالت مشترک و عمومی تری بین سایت های مختلف در سراسر جهان دارند. باید توجه داشت که این پسوند دامنه تاثیر چندانی در بازدید سایت شما نخواهد داشت و مسائل مهمتری در مورد سایت ها و دامنه های اینترنتی  وجود دارند.

دامنه های کام

برای ثبت دامنه ای با پسوند کام , بر خلاف دامنه های با پسود آی آر شما وابسته به ارزهای خارجی مانند دلار و یورو و همچنین سایت های ثبت دامنه خارجی هستید. برای تسهیل کار کاربران برخی سایتهای ثبت دامنه در ایران نمایندگی هایی را از سایت های خارجی گرفته و در اختیار ما قرار خواهند داد. ولی باز هم مشکلاتی سر راه کاربران ایرانی وجود خواهد داشت.

هزینه ثبت دامنه های با پسوند کام به دلیل اختلاف ارزش ارزهای معتبر با ریال ایران, نسبتا بالاست. از این رو بسیاری از کاربران دامنه های با پسوند ir را ترجیح می دهند. کارایی دامنه های com. و دامنه های ir. با هم متفاوت نیست. اما شاید به دلیل استفاده عمومی تر در دنیا پسوند com  محبوبیت خاصی دارد.

دامنه با پسوند کام

یک دامنه سطح بالا (Top-Level Domain) که به اختصار TLD نیز نامیده می شود، بالاترین سطح دامنه های اینترنتی است که در منطقه ریشه (Root Zone) محدوده نام نصب شده است و به عنوان پسوند نام دامنه، در آخرین بخش دامنه های سطح پایین تر قرار می گیرد. از جمله می توان به پسوند های com,net,org,info و … برای پسوند های دامنه سطح بالا اشاره نمود. همچنین دامنه ir. یک دامنه سطح بالای کد کشوری است. دامنه های سطح بالا به حروف بزرگ یا کوچک حساس نیستند.

اگر شما قصد ثبت دامنه با پسوند کام دارید باید به نکات ضعف و قوت آن توجه کنید و البته پیشنهاد می گردد در صورت امکان برای سایت تان دامنه با پسوند های دیگر را نیز ثبت نمائید تا مورد سوء استفاده احتمالی قرار نگیرد.

 

م.خاشعی

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *