تفاوت بین پسوند دامنه ها

تفاوت بین پسوند دامنه ها

معمولا نام دامنه یک سایت موضوع و ماهیت فعالیت آن سایت را به شما نشان می دهد. و پسوند آن دامنه نوع دامنه را مشخص می کند. پسوند دامنه  تاثیر خاصی بر کارکرد سایت ندارد ولی بهتر است بر اساس فعالیت و ماهیت سایت انتخاب گردد. تفاوت بین پسوند دامنه ها تاثیر خاصی در رشد آنها نخواهد داشت.

برخی از پسوند های معمول که برای دامنه ها استفاده می شوند , عبارتند از :

ir.       نشان دهنده سایت های مربوط به کشور ایران است.

com.   نشان دهنده کلمه Commercial به معنی تجاری است.

org.    نشان دهنده کلمه organization به معنای سازمان است.

info.   نشان دهنده کلمه information به معنای اطلاعات است.

net.    نشان دهنده کلمه network به معنای شبکه کاری است.

biz.    نشان دهنده کلمه Business به معنای تجاری است.

تفاوت بین پسوند دامنه ها

نمونه های بالا چند مثال از پسوند های معروف دامنه است که البته تعداد این پسوند ها بسیار زیاد می باشد. بر این اساس اگر شما قصد راه اندازی وب سایتی برای یک سازمان را دارید بهتر است از پسوند org برای نام آن دامنه استفاده کنید. این بدان معنا نیست که شما مجاز به استفاده از سایر پسوند های رایج نیستید بلکه بدلیل ماهیت سازمانی وب سایت شما بهتر است از این نوع پسوند استفاده نمائید.

پسوند com. و ir. رایجترین نوع پسوند بین سایت های اینترنتی در ایران می باشند. اگر فعالیت وب سایت شما عمومی است و در قالب خاصی قرار نمیگرید بهتر است شما از این دو نوع پسوند استفاده نمائید. که هر کدام از آنها مزایا و معایب خاص خود را دارد و شما با رجوع به مقاله های مربوط به دامنه های ملی و دامنه های com. می توانید مطالب بیشتری در مورد آنها مطالعه فرمائید.

تفاوت بین پسوند دامنه ها

ذهنیت اشتباهی که بین برخی از کاربران رایج شده نشان از بهتر یا بدتر بودن برخی پسوند های دامنه در کیفیت سایت ها دارد. برای تصحیح این ذهنیت می توان به نمونه های نقض هر حالت اشاره نمود . یعنی در فضای اینترنت سایت های موفق و پر بازدید زیادی وجود دارند که دامنه های آنها کاملا متفاوت هستند. این بدان معناست که برای موفق شدن در این راه بایستی وب سایتی با محتوای مناسب که برای کاربران جذاب و مفید باشد راه اندازی و پشتیبانی کنید. بطور مثال اگر به وب سایت مفید دیوار توجه نمائید در می یابید, برای کاربرانش بسیار مفید است و همین امر باعث شده تا تعداد زیادی از کاربران همه روزه از آن استفاده نمایند. این در حالی است که پسوند دامنه این سایت ir. می یاشد.

 

م.خاشعی

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *