کد نویسی

کد نویسی از 0 تا 100

کد نویسی از 0 تا 100 در طراحی وب سایت به معنای پیاده سازی شخصی وب سایت با روش خودتان می باشد. این کار مزایا و محاسن خود را دارد از جمله مزایای آن منحصر به فرد بودن و مخفی بودن کد های شماست که به نفوذگران سایت امکان کمتری برای هک سایت شما را می دهد. از جمله عیب هایی که می توان برای آن برشمرد می توان به پرهزینه بودن و عدم توسعه آسان اشاره نمود.

صرف هزینه برای کاری که ممکن است با سیستم های مدیریت محتوا انجام گیرد شاید کار تجاری معقولی به نظر نیاید.ولی در برخی موارد به دلایل ایمنی و درخواست برای ساختار منحصر به فرد سایت این روش پیشنهاد می گردد.

کدنویسی

فرقی نمی کند که کد وبسایت شما به چه زبانی نوشته شود ولی توصیه می گردد از زبانهای معروف وقوی که دارای کتابخانه های گسترده ایی هستند استفاده نمائید. از جمله این زبانها می توان به php و asp.net اشاره نمود. اگر شما برنامه نویس حرفه ایی باشید شاید کد نویسی سایت برای شما کاری معقول باشد. ولی با این حال اگر نوع فعالیت وبسایت موردنظر شما خاص نباشد می توانید از cms های معروف نیز استفاده نمائید.

باید توجه داشته باشید که برای کد نویسی 0 تا 100 فقط دانستن یک زبان برنامه نویسی مانند asp.net یا php کفایت نمی کند. بلکه بایستی به زبانها و تخصص های دیگری همچون HTML , javascript, کار با دیتابیس , کاربا نرم افزارهای گرافیکی و مولتی مدیا و … اشراف کافی داشته باشید.

کدنویسی

در کد نویسی 0 تا 100 یک سایت فقط به نوشتن کد های برنامه نباید اکتفا کرد. بلکه پشتیبانی و خطایابی کدهای نوشته شده جزء مهم و لاینفک آن بحساب می آید و بهتر است کار بصورت گروهی و با تخصص های مختلف انجام گیرد. پس قبل از آنکه به نوشتن کد های یک برنامه اقدام کنید تمام مسائلی که ممکن است در روند کار پیش بیایند را مورد نظر قرار دهید.

 

م.خاشعی

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *