سیستم مدیریت محتوا

سیستم مدیریت محتوا

Cms مخفف content system management یا همان سیستم مدیریت محتوا است . cms برای طراحان سایت بستری را فراهم می کند تا بتوانند به شکل ساده و ارزانی وب سایت های پویا طراحی و پیاده سازی نمایند.
در طراحی Cms ها تمام مسائل امنیتی , سئو , بهینه سازی , تولید ماژول ها و قالب های اختصاصی و … در نظر گرفته شده است. و همواره در ورژن هایی که از آنها ارائه می شود سعی می گردد مشکلات نسخه های قبلی برطرف گردد.
اکثر cms ها با زبان های opensource پیاده سازی شده اند تا امکان توسعه را برای کاربرانشان آسان تر کنند. یکی از سایت های قدیمی و مرجع برای معرفی cms ها opensourcecms.com است در این وبسایت شما می توانید با تعداد زیادی سی ام اس معتبر آشنا شوید.

سیستم مدیریت محتوا

از معروف ترین cms های موجود می توان به موارد زیر اشاره نمود :

  • Joomla
  • wordpress
  • Drupal
  • concrete5
  • PHP-Fusion


در بیشتر موارد طراحی سایت , استفاده از cms ها بسیار مفید است چرا که با در نظر گرفتن تمام موارد صرفه جویی زیادی در زمان و هزینه می گردد. با استفاده از سیستم های مدیریت محتوا می توان وبسایت های پربازدید و موفق زیادی درست کرد.

 

استفاده آسان از cms ها باعث گشته تا هر کسی با داشتن اطلاعات کمی درباره برنامه نویسی و طراحی وب سایت بتواند یک سایت طراحی نماید. این در حالی است که بستر cms ها به کاربران حرفه ایی تر امکان نوشتن ماژول های اختصاصی را داده تا بتوانند تمام نیاز های خود را برطرف سازند.

سیستم مدیریت محتوا

ممکن است برای شما در زمان طراحی سایت سوالی پیش بیاید , که بهتر است از کدام سیستم مدیریت محتوا استفاده نمائید. برای پاسخ به این سوال ابتدا بایستی به موضوع وب سایت مورد راه اندازی توجه کنید. و بر اساس خصوصیات cms ها یکی از آنها را انتخاب کنید.
بطور مثال اگر بخواهید وبسایتی برای یک شرکت ثبت کنید ما به شما جوملا را پیشنهاد می کنیم. و یا اگر بخواهید وبسایتی برای دانلود و سایت های تفریحی درست کنید ما به شما وردپرس را پیشنهاد می کنیم. سایت های مختلفی وجود دارند که پیشنهاد بالا را نقض کرده اند و هیچ مشکلی هم ندارند ولی به دلایل علمی و تجربی ما به شما پیشنهاد می کنیم قبل از استفاده در مورد سیستم های مدیریت محتوای مختلف تحقیق فرمائید.

 

م.خاشعی

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *