بهترین دامنه

بهترین دامنه کدام است؟

گام اول برای طراحی و پیاده سازی یک وبسایت انتخاب بهترین دامنه برای آن است. شما بایستی در انتخاب نام بسیار هوشمند عمل کنید. بهترین دامنه کدام است؟ در ابتدا بایستی نوع فعالیت خود را مشخص نمائید. پس از آن بایستی سعی کنید نام های مرتبط با واژه های مرتبط در مورد فعالیت وب سایت خود را امتحان کنید

  • آیا من می توانم هر نامی را انتخاب کنم؟
  • نام زیبا همان بهترین نام است؟
  • نام های مختلف را چگونه امتحان کنم؟
  • نام کوتاه بهتر است یا نام بلند؟
  • آیا گوگل به نام سایت ما توجه می کند؟
بهترین دامنه کدام است؟

بهترین دامنه کدام است؟

شما می توانید هر نامی که در چهار چوب قوانین ثبت دامنه باشد را انتخاب نمائید . اما در متن نام بایستی توجه کنید فقط می توان از حروف , اعداد و کاراکتر دش ( – ) استفاده کرد. نام دامنه حساس به حروف کوچک و بزرگ نیست و شما می توانید ترکیبی از حروف کوچک و بزرگ را بنویسید که تاثیری در ثبت آن وجود ندارد.

الزلما زیبا ترین نام بهترین نام برای وبسایت شما نیست. بطور مثال اگر شما می خواهید برای یک وب سایت در زمینه فروش گل نامی را انتخاب کنید. انتخاب نام tools یا abzar نام مناسبی نیست . این در حالی است که نام های tools یا abzar  نام های بسیار زیبایی ولی در زمینه فعالیت های صنعتی هستند.

شما بعد از انتخاب نام مناسب بایستی از طریق وب سایت های مخصوص ثبت نام دامنه, آن را ثبت کنید البته این به شرطی است که آن نام قبلا توسط شخص دیگری ثبت نشده باشد. قابل توجه است که بدانید تمامی نام وب سایت ها در اینترنت یونیک ( یکتا ) می باشد و هر کسی که زودتر آن را ثبت کرده باشد حق مالکیت برآن را دارد. بهترین سایت برای ثبت دامنه های ملی nic.ir است و برای ثبت دامنه های بین المللی نیز می توانید از سایت های مختلفی مانند تگرا هاست استفاده نمائید.

بهترین دامنه کدام است؟

بهترین دامنه کدام است؟

به طور قطع هر چه نام یک دامنه کوتاه باشد بهتر است اما الزاما اینگونه نیست. بایستی برآیندی بین کوتاهی نام و خوانایی آن پیدا کنید . نام دامنه بایستی با یک بار دیده شدن در ذهن بماند. مثلا نام “ویبره” خاصیتی دارد که در ذهن می ماند و اگر برای سایت هایی در زمینه موبایل استفاده شود کاربران پس از مرور آن دوباره به راحتی به آن باز خواهند گشت. البته شرط کافی برای این کار طراحی , پیاده سازی و پشتیبانی یک سایت مفید است.

گوگل بطور مشخص به بزرگ و کوچکی نام دامنه سایت توجه نمی کند ولی از طریق الگوریتم هایی که دارد بنا به استفاده بیشتر کاربران از آن سایت , در ارزش دادن به آن توجه خواهد نمود و می توان گفت که بصورت غیر مستقیم نام سایت در سئو و ارزش دهی گوگل به آن موثر است.

م.خاشعی

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *